Údržba výrobků

Naše vlněné výrobky šijeme ze 100% ovčí vlny, která se o nečistoty a zápach přirozeně stará sama. Vše je nové a čisté, není tedy potřeba je před prvním použitím prát. Během používání potřebuje vlna minimální údržbu, stačí pravidelně protřepat, provětrat na čerstvém vzduchu a bude skvěle sloužit mnoho let.

Menší nečistoty:

postižené místo stačí ošetřit houbičkou nebo hadříkem namočeným ve vlažné vodě s lanolinem. Necháme volně uschnout mimo zdroje tepla (topení, slunce apod.)

Celkové praní:

Deky a lůžkoviny při pravidelné péči není třeba často prát. Pokud už přece jen bude potřeba celkové čistění, nejšetrněji se o Váš kousek postarají odborníci v chemické čistírně.
Lze samozřejmě prát i v domácím prostředí, ale deky dokážou pojmout velké množství vody a hůře se s nimi manipuluje. Návod níže.

Vesty, ledvinové pásy a ostatní drobné výrobky z vlny je rovněž vhodné prát, až když jsou opravdu znečištěné, nikoliv preventivně.

Praní v pračce:

tento způsob rozhodně nedoporučujeme! Většina praček nedokáže udržet stálou teplotu pro praní a máchání, vlna pak plstnatí a výrobek se tím může znehodnotit.

Ruční praní:

Postup praní: Výrobek ponořte do vlažné vody (20-25°C) s lanolinem (máme v nabídce), přičemž teplota by nesmí překročit 30°C, dávkování dle zvoleného přípravku. Běžné komerční přípravky nejsou na 100% vlnu vhodné. Během máčení stačí vlnu jemně několikrát promačkat. Po 15-20 minutách výrobek vyjměte.

Máchání: Výrobek znovu ponořte do vlažné vody o přibližně stejné teplotě jako při praní a několikrát jemně promačkejte. Podle potřeby opakujte.

Výrobek vyjměte a nechte volně okapat ve vodorovné poloze. Neždímejte ani nedávejte do pračky na odstřeďování. Menší kousky můžete zbavit vody jejich zarolováním do suchého ručníku.

Sušení: Vlněné výrobky je třeba sušit volně, nejlépe ve vodorovné poloze. Nesmí se sušit v blízkosti zdrojů tepla, nebo na slunci. Nesmí se sušit v sušičce.

Nedodržením těchto zásad při praní výrobku může dojít k jeho zplstnatění. Jedná se o nevratný stav, který nelze reklamovat.Doprava zdarma

Pro objednávky od 990,-

Pohodové vrácení

Vrátit můžete do 30 dnů

Bezpečné nakupování

Vaše údaje střežíme a nedáme

Přes 25.000 kusů skladem

Každý najde to své